CONGRATULATIONS TO OUR YOUNG SAILORS

2021

Award Winner
Allen Mead Award Eli Petty
Best Crew Level 1 Abby Rooney
Best Crew Level 2 Elizabeth Allen
Best Dancer Sam Meeker
Best Dressed Tommy Mielzcarek
Best Duo Sophie Schneider & Lucy Erickson
Best Skipper Level 1 Kevin Kearne
Best Skipper Level 2 Luigi Maresco
Commodores Award Thea Bardenhagen
In the Drink Award Level 1 Wright Abney
In the Drink Award Level 2 Eli Petty
Instructors Choice Level 1 Neil Sutton
Instructors Choice Level 2 Eloise Sutton
James Hearne Sean Vilter
Linda Kay Sutton Award Kit Wilkenson
Most Improved Level 1 Violet
Most Improved Level 2 Aiden Hawkins
Question Master Luke Alessi
Silliest Sailor Level 1 George Zajac
Silliest Sailor Level 2 Emmie Zimmerman
Super Sailor Level 1 Edie Sutton
Super Sailor Level 2 John Glenn

2020

Award Winner
Allen Mead Award Xander Bardenhagen
Commodores Award Jacklyn Hearne
Linda Kay Sutton Award Finnian Owsley

2019

Award Winner
Allen Mead Award Carter Sutton
Commodores Award James Byerle
Linda Kay Sutton Award Jillian Byerle

2018

Award Winner
Allen Mead Award Quinn Irwin
Best Crew Level 1 Caroline Kiernan
Best Crew Level 2 Ellie Reed Zimmerman
Best Skipper Level 1 Eloise Sutton
Best Skipper Level 2 Walker Sutton
Commodores Award Connor White
Instructors Choice Level 1 Willa Murray
Instructors Choice Level 2 Izzy Beuerle
Linda Kay Sutton Award Sophie Sutton

2017

Award Winner
Allen Mead Award Matthew Wong
Best Crew Level 1 Howie Dishes
Best Crew Level 2 Flora Mitchell
Best Skipper Level 1 Carter Sutton
Best Skipper Level 2 Sean Couturier
Commodores Award Tucker Hawkins
Instructors Choice Level 1 Walker Sutton
Instructors Choice Level 2 Connor White
Linda Kay Sutton Award Luciana Owsley

2016

Award Winner
Allen Mead Award Zach Schneider
Commodores Award Ben Nash
Linda Kay Sutton Award Grace Hearne

2015

Award Winner
Allen Mead Award Mansfield Owsley
Commodores Award Annie Wilkinson
Linda Kay Sutton Award Ella Wilkinson

2014

Award Winner
Allen Mead Award Robin Ragains
Commodores Award Charles Brossy
Linda Kay Sutton Award Francis Strietmann

2013

Award Winner
Allen Mead Award Rand Wilkinson
Best Crew Level 1 Nicole mays
Best Crew Level 2 Jacey Workum
Best Skipper Level 1 Annie Wilkinson
Best Skipper Level 2 Robin Ragains
Commodores Award Philip Kersch
Good Sportsmanship Level 1 Evie Revel
Good Sportsmanship Level 2 Sam Wellborn
Instructors Choice Level 1 Bryhn Fisher
Instructors Choice Level 2 Theo Bolmer
Linda Kay Sutton Award Jessie Borowsky

2012

Award Winner
Lucy Callard
Allen Mead Award Roger Crimmins
Best Crew Level 1 Ella Wilkinson
Best Crew Level 2 Jacey Workum
Best Skipper Level 1 Charles Brossy
Best Skipper Level 2 Jeremey Elder
Commodores Award Scripps Wilkinson
Good Sportsmanship Level 1 Lane LaCross
Good Sportsmanship Level 2 Jessie Borowsky
Instructors Choice Level 2 William Blatz
Linda Kay Sutton Award Emma Siddall
Super Sailor Level 1 Lindsay Nash
Super Sailor Level 2 Rand Wilkinson

2011

Award Winner
Ben Wellborn
Allen Mead Award Francis Strietmann
Best Crew Level 1 Lindsey Nash
Best Crew Level 2 Knox Heslop
Best Skipper Level 1 Ella Wilkinson
Best Skipper Level 2 Emma Siddall
Commodores Award James Blatz
Excellence in Attendance Level 1 Morgan Wyler
Excellence in Attendance Level 2 Jane Ragains
Funniest Sailor Alec Stanley
Girlies Goofballs Julia and Jacey Workum
Good Sportsmanship Level 1 Annie Wilkinson
Good Sportsmanship Level 2 Annie Mothershead
In the Drink Award Level 1 Alex VonJena
In the Drink Award Level 2 Elliot Petty
Instructors Choice Level 2 Rand Wilkinson
Linda Kay Sutton Award Jane Ragains
Most Improved Level 1 Sam Wellborn
Most Improved Level 2 Scripps Wilkinson
Silliest Sailor Level 1 Joey Ganley
Silliest Sailor Level 2 William Blatz
Super Sailor Level 1 Roger Crimmins
Super Sailor Level 2 Philip Kersch

2010

Award Winner
Allen Mead Award Philip Kersch
Allen Mead Award James Blatz
Best Skipper Level 1 Maggie Carter
Best Skipper Level 1 Maggie Carter
Best Skipper Level 2 Ben Hamilton
Best Skipper Level 2 Ben Hamilton
Commodores Award Patrick Kersch
Commodores Award Patrick Kersch
Excellence in Attendance Level 1 Henry Coleman
Excellence in Attendance Level 2 Francis Strietmann
Excellence in Attendance Level 2 Francis Strietmann
Good Sportsmanship Level 1 Zita Jameson
Good Sportsmanship Level 1 Zita Jameson
Good Sportsmanship Level 2 Jane Ragains
Good Sportsmanship Level 2 Jane Ragains
In the Drink Award Level 1 Alex VonJena
Instructors Choice Level 1 Henry Coleman
Instructors Choice Level 2 Alec Stanley
Linda Kay Sutton Award Maggie Blatz
Silliest Sailor Level 1 Sadie Coleman
Silliest Sailor Level 2 William Blatz
Super Sailor Level 1 Ben Kernick
Super Sailor Level 2 Will Saffell

2009

Award Winner
Allen Mead Award Alec Stanley
Best Crew Level 1 Philip Kersh
Best Skipper Level 1 Roger Crimmins
Best Skipper Level 2 Albert Strietmann
Best Skipper Level 2 Knox Heslop
Commodores Award Spencer Crimmins
Good Sportsmanship Level 1 Ben Kurnick
Good Sportsmanship Level 2 Francis Strietmann
Linda Kay Sutton Award Natalie Booth
Most Improved Level 1 Patrick Kersh
Most Improved Level 2 Phil Brossy
Super Sailor Level 1 Hope Schaljo
Super Sailor Level 2 Ben Hamilton

2008

Award Winner
Allen Mead Award Ben Brown
Best Crew Level 1 Grace Mays
Best Crew Level 2 Alec Stanley
Best Skipper Level 1 William Blatz
Best Skipper Level 2 William Watkins
Best Skipper Level 2 Spencer Crimmins
Commodores Award Ben Hamilton
Good Sportsmanship Level 1 Roger Crimmins
Good Sportsmanship Level 2 Anna Heslop
Linda Kay Sutton Award Mary Brooke Johnson
Most Improved Level 1 Clloe Hamilton
Most Improved Level 2 Andrew Boesel
Super Sailor Level 1 Marie Lutz

2007

Award Winner
Allen Mead Award Ben Yaakoby
Best Crew Level 1 Gunner Carlson
Best Crew Level 2 Will Saffell
Best Skipper Level 1 Spencer Crimmins
Best Skipper Level 2 Andrew Ragains
Commodores Award Tyler Bolinger
Girlies Goofballs Sarah Watkins
Good Sportsmanship Level 1 Anna Heslop
Good Sportsmanship Level 2 Alec Stanley
Goofball Boy Luke Desanto
In the Drink Award Level 1 Molly Carter
In the Drink Award Level 2 Ben Mothershead
Linda Kay Sutton Award Molly Carter
Most Improved Level 1 Lauren Boesel
Most Improved Level 2 Preston Cory
Super Sailor Level 1 Ben Hamilton
Super Sailor Level 2 Drew Petersen
Top Gun Awards Goose: Phil Brossy
Top Gun Awards Maverick: Knox Heslop

2006

Award Winner
Allen Mead Award Will Saffell
Best Crew Level 1 Spencer Crimmmins
Best Crew Level 2 Mary Brooke Johnson
Best Skipper Level 1 Marie Lutz
Best Skipper Level 2 William Watkins
Commodores Award Andrew Ragains
Good Sportsmanship Level 1 Owen Neild
Good Sportsmanship Level 2 Sarah Watkins
Linda Kay Sutton Award Caroline Lindquist
Most Improved Level 1 Maggie Blatz
Most Improved Level 2 Eli Saffell
Super Sailor Level 1 Ben Hamilton
Super Sailor Level 2 Tyler Bollinger